Българският ансамбъл по художествена гимнастика със златен медал за изпълнението на 5 обръча

17 Септември 2018

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели по безапелационен начин състезанието на 5 обръча на Световно първенство по художествена гимнастика в София.

Ансамбълът ни в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова се пребориха за оценка от 23.300 с невероятно съчетание, с голяма трудност. Българките изиграха съчетанието си с минимални грешки и успяха да спечелят по-висока оценка от ансамбъла на Япония, който също се представи силно. На трето място остана Италия.

Така, в неделя нашите момичета завършиха шампионата на планетата в този спорт с един златен медал (5 обръча) и един бронзов медал в многобоя, който се проведе в събота, демонстрирайки че ще са основен "играч" на Олимпийските игри след две години в Токио.